آموزش کاربردی SPSS در علوم اجتماعی و رفتاری

کد کالا:
17332

وضعیت: غیر قابل تهیه

‎5٬550تومان

 


اين كتاب با توجه به تجربيات چند ساله مؤلف در تدريس و انجام پروژه‌هاي آماري و تحقيقاتي به گونه‌اي نوشته شده كه دانشجويان و محققيني كه در زمينه روش تحقيق، آمار يا كامپيوتر اطلاعات كمي دارند نيز بتوانند به راحتي طرز كار با اين نرم‌افزار را ياد گرفته و داده‌هاي آماري مختلف را تحليل كنند. كتاب در نه فصل تدوين گرديده است.


در فصل اول، به منظور آموزشي و كاربردي بودن كتاب، ابتدا كلياتي از مباحث حوزه آمار و روش تحقيق نظير متغير، سازه، انواع متغير، سطوح سنجش يا اندازه‌گيري، فرضيه، انواع فرضيه و سطح معني‌داري ، كه لازم است يك كاربر قبل از كار با اين نرم‌افزار بداند، مطرح شده است.


در فصل دوم، يك مرور اجمالي بر منوها و آيكون‌هاي مختلف نرم‌افزار SPSS انجام شده است.


فصل سوم كتاب، ورود داده‌ها به SPSS است. در اين فصل پس از با طرح يك پرسشنامه و تكميل آن توسط50 پاسخگوي فرضي، چگونگي تعريف متغيرها و ورود داده‌ها در SPSS شرح داده شده است تا بر اساس همين پرسشنامه، كليه عمليات و آزمون‌هاي آماري در فصل‌هاي بعد آموزش داده شود.


فصل چهارم به چگونگي ويرايش و پردازش داده‌ها اختصاص يافته است. ذخيره‌کردن داده‌ها، بازكردن فايل داده‌ها، اضافه‌كردن سطر(ركورد) يا ستون(متغير)، حذف سطر يا ستون، مرتب‌كردن داده‌ها، محاسبات، محاسبه حجم نمونه با SPSS و کدگذاري مجدد از جمله مطالب اين فصل است.


در فصل پنجم، روش‌هاي آماري توضيح داده شده است. ترسيم جدول توزيع فراواني، ترسيم نمودار، محاسبه آماره‌هاي توصيفي، جداول‌توافقي، آزمون‌خي‌دو، ضريب‌توافق، ضريب في و کرامر، ضريب لاندا، ضريب گاما، ضريب تاو بي كندال، ضريب تاو سي كندال، ضريب اتا، محاسبه پايايي با آلفاي كورنباخ مهم‌ترين مباحث طرح شده در اين فصل است.


در ششمين فصل كتاب، چگونگي محاسبه ضريب همبستگي دو متغيره(پيرسون و اسپيرمن) و همچنين ترسيم نمودار پراكنش همبستگي آورده شده است.


فصل هفتم كتاب در مورد آزمون‌هاي پارامتريک است. دستور Means، آزمون‌هاي تي تک‌نمونه‌اي، t، t براي نمونه‌هاي وابسته و تحليل واريانس يك طرفه، مباحث اين فصل است.


در فصل هشتم، آزمون‌هاي ناپارامتريکی نظیر خي‌دو تك‌متغيره، من‌ويتني، كروسكال–واليس، کولموگرف اسميرنف، رتبه‌اي علامت‌دار ويلكاكسون بررسي شده‌اند.


فصل نهم كتاب شيوه انجام رگرسيون است. معادله رگرسيون، ضريب‌تعيين، انواع روش‌هاي انجام رگرسيون، شرايط استفاده از رگرسيون، رگرسيون خطي ساده يا دومتغيره، رگرسيون خطي چندمتغيره مباحثي است كه در اين زمينه آمده است.


در پايان كتاب براي راحتي كار كاربران، واژه‌نامه انگليسي به فارسي و واژه‌نامه فارسي به انگليسي نيز گذاشته شده است.


 

اطلاعات تکمیلی

اطلاعات تکمیلی کتاب آموزش کاربردی SPSS در علوم اجتماعی و رفتاری

کد کالا 17332
وزن 270 گرم
انتشارات دانشگاه یزد
مولف سید علیرضا افشانی
تاریخ انتشار 1 فروردین 1388
قطع کتاب وزیری
نوع جلد شومیز
نوع چاپ تک رنگ
نوع کاغذ معمولی
شرح CD/DVD

يك عددCD به ضميمه كتاب ارائه شده كه فايل‌هاي داخل متن كتاب در آن آورده شده است و کاربر می‌تواندگام به گام با کتاب، به طور عملی نیز طرز کار با نرم‌افزار و تفسیر خروجی‌ها را فراگیرد.

تعداد صفحات 168
نوبت چاپ 2
شابک 13 رقمی 9789645808660

برچسب‌های محصول

برچسب‌های محصول

برای جدا کردن برچسب‌ها از فاصله استفاده کنید. برای جملات نقل قول تکی (') را به کار ببرید.

نظرات مشتری

نظرات مشتری

1 آیتم

تا بر صفحه
بسیار عالی است نظر توسط قربانپور
کیفیت تولید
قیمت
به روز بودن
محتوا
بنظر من مفیدترین کتاب در این زمینه است (ارسال شده در 93/08/03)

نظر خودتان را بنویسید

شما نظر می دهید: آموزش کاربردی SPSS در علوم اجتماعی و رفتاری

شما به این محصول چه امتیازی می‌دهید؟ *

  1 ستاره 2 ستاره 3 ستاره 4 ستاره 5 ستاره
قیمت
محتوا
به روز بودن
کیفیت تولید
Back to Top