راهنمای کاربری
ارسال پستی به سرتاسر جهان

الگوهای آموزشی در تربیت بدنی(1930)

کد کالا:
75148

برای نظر دادن به این محصول اولین باشید

وضعیت: تهیه از مراکز توزیع

‎24٬500تومان
کتاب الگوهای آموزشی در تربیت بدنی روش‌های منطقی و قابل‌فهم تدریس تربیت بدنی در پایه‌های مختلف تحصیلی را، از پیش‌دبستانی تا پایان دوره متوسطه، عرضه می‌کند. الگوی آموزشی، که معجونی از نظریه، برنامه‌ریزی، رفتار معلم، رفتار دانش‌آموز، و سنجش است، در واقع طرحی جامع یا طرحی اولیه برای تدریس به دست می‌دهد. برخی از الگوهای معرفی‌شده در این کتاب عبارت‌اند از «تعلیم و تربیت ورزشی»، «تدریس از طریق همتا»، و «بازیهای ورزشی تاکتیکی». هر الگو به گونه‌ای طراحی شده تا برای همه واحدهای درسی آموزشی قابل‌استفاده باشد و مشتمل است بر هر آنچه شما برای سازمان‌دهی، اجرا، و سنجش واحد درسی نیاز دارید. همراه با هر الگو، طرح درس‌های نمونه‌ای برای چگونگی تطبیق الگو با زمینه‌های تدریسی مختلف و فعالیت‌های یادگیری متناسب با دوران رشد، پیشنهاد شده است.
این کتاب به شما کمک خواهد کرد که معلمی اثربخش بشوید، معلمی که می‌داند کدام الگو را در کدام زمان و برای کدام دانش‌آموزان به‌کار ببرد. این کتاب به شما یک جعبه‌ابزار پر از ابزارهای مناسب تقدیم می‌کند، و بهترین راه‌های استفاده از آنها را نشان می‌دهد. سرانجام اینکه، این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا تمرینات مبتنی بر پژوهش را با دروس خود در هم آمیزید، به همه دانش‌آموزان آموزشی مناسب با توانایی‌شان ارائه دهید، و مطابق استانداردها تدریس کنید.کتاب حاضر به عنوان منبع درس «کارورزی» در دوره دکتری و نیز در دوره کارشناسی ارشد آموزش تربیت‌بدنی (هریک 2 واحد)، و به عنوان منبع دروس «اصول و روش‌های آموزش اثربخش در تربیت‌بدنی» (2 واحد)، و «تدوین برنامه درسی تربیت‌بدنی» (2 واحد) برای دوره کارشناسی ارشد آموزش تربیت‌بدنی معرفی شده است. ضمناً این کتاب را می‌توان به عنوان منبع درس «الگوها و روش‌های تدریس تربیت‌بدنی پیش‌دبستانی، دبستانی» (2 واحد) و «الگوها و روش‌های تدریس تربیت‌بدنی دوره متوسطه» (2 واحد)، در برنامه دوره کارشناسی آموزش تربیت‌بدنی نیز معرفی و استفاده کرد.چكيده :

کتاب الگوهای آموزشی در تربیت بدنی روش‌های منطقی و قابل‌فهم تدریس تربیت بدنی در پایه‌های مختلف تحصیلی را، از پیش‌دبستانی تا پایان دوره متوسطه، عرضه می‌کند. الگوی آموزشی، که معجونی از نظریه، برنامه‌ریزی، رفتار معلم، رفتار دانش‌آموز، و سنجش است، در واقع طرحی جامع یا طرحی اولیه برای تدریس به دست می‌دهد. برخی از الگوهای معرفی‌شده در این کتاب عبارت‌اند از «تعلیم و تربیت ورزشی»، «تدریس از طریق همتا»، و «بازیهای ورزشی تاکتیکی». هر الگو به گونه‌ای طراحی شده تا برای همه واحدهای درسی آموزشی قابل‌استفاده باشد و مشتمل است بر هر آنچه شما برای سازمان‌دهی، اجرا، و سنجش واحد درسی نیاز دارید. همراه با هر الگو، طرح درس‌های نمونه‌ای برای چگونگی تطبیق الگو با زمینه‌های تدریسی مختلف و فعالیت‌های یادگیری متناسب با دوران رشد، پیشنهاد شده است.این کتاب به شما کمک خواهد کرد که معلمی اثربخش بشوید، معلمی که می‌داند کدام الگو را در کدام زمان و برای کدام دانش‌آموزان به‌کار ببرد. این کتاب به شما یک جعبه‌ابزار پر از ابزارهای مناسب تقدیم می‌کند، و بهترین راه‌های استفاده از آنها را نشان می‌دهد. سرانجام اینکه، این کتاب به شما کمک خواهد کرد تا تمرینات مبتنی بر پژوهش را با دروس خود در هم آمیزید، به همه دانش‌آموزان آموزشی مناسب با توانایی‌شان ارائه دهید، و مطابق استانداردها تدریس کنید.
فهرست :
مقدمه‌ای بر ترجمه
پیشگفتار
بخش اول: اصول آموزش مبتنی بر الگو در تربیت‌بدنی
1: آموزش و برنامه‌های امروزی تربیت‌بدنی
2: توصیف ‌الگو‌های آموزشی در تربیت‌بدنی
3: حوزه‌های دانش ‌برای آموزش مبتنی بر الگو در تربیت‌بدنی
4: راهبردهای تدریس در آموزش مبتنی بر الگو
5: مهارت‌های تدریس اثربخش در آموزش مبتنی بر الگو
6: برنامه‌ریزی برای آموزش اثربخش در تربیت‌بدنی
7: سنجش یادگیری دانش‌آموزان در آموزش مبتنی بر الگو
بخش دوم: هشت الگوی آموزشی در تربیت‌بدنی
8: آموزش مستقیم، معلم در نقش رهبر آموزشی
9: نظام آموزش شخصی‌سازی‌شده، دانش‌آموزان در حد توانشان سریع، و در حد ...
10: یادگیری مشارکتی، دانش‌آموزان با هم، به وسیلة هم و برای هم یاد می‌گیرند
11: تعلیم و تربیت ورزشی، یادگیری برای تبدیل شدن به ورزشکاری متبحر ...
12: تدریس از طریق همتا، «من به تو درس مي‌دهم، سپس تو به من درس بده»
13: تدریس از طریق پرس‌وجو، یادگیرنده در نقش حل‌کنندة مسئله
14: بازي‌های ورزشی تاکتیکی، تدریس بازي‌های ورزشی برای فهمیدن
15: تدریس مسئولیت‌پذیری فردی و اجتماعی، تلفیق، انتقال، توانمندسازی و ...
منابع
واژه‌نامه فارسی به انگلیسی
واژه‌نامه انگلیسی به فارسی
در پایان هر فصل خلاصه، فعالیت‌های یادگیری، موضوعاتی برای تأمل و بحث در گروه‌های کوچک و منابع پیشنهادی برای مطالعه بیشتر TPSR آمده است.

اطلاعات تکمیلی

اطلاعات تکمیلی کتاب الگوهای آموزشی در تربیت بدنی(1930)

کد کالا 75148
وزن 850 گرم
انتشارات سمت
مولف دکتر رضوانی اصل
تاریخ انتشار 1 فروردین 1394
قطع کتاب وزیری
نوع جلد شومیز
نوع چاپ تک رنگ
نوع کاغذ معمولی
تعداد صفحات 721
نوبت چاپ 1
شابک 13 رقمی 9786000202071

توصیف محصول

جزییات

کتاب حاضر به عنوان منبع درس «کارورزی» در دوره دکتری و نیز در دوره کارشناسی ارشد آموزش تربیت‌بدنی (هریک 2 واحد)، و به عنوان منبع دروس «اصول و روش‌های آموزش اثربخش در تربیت‌بدنی» (2 واحد)، و «تدوین برنامه درسی تربیت‌بدنی» (2 واحد) برای دوره کارشناسی ارشد آموزش تربیت‌بدنی معرفی شده است. ضمناً این کتاب را می‌توان به عنوان منبع درس «الگوها و روش‌های تدریس تربیت‌بدنی پیش‌دبستانی، دبستانی» (2 واحد) و «الگوها و روش‌های تدریس تربیت‌بدنی دوره متوسطه» (2 واحد)، در برنامه دوره کارشناسی آموزش تربیت‌بدنی نیز معرفی و استفاده کرد.

برچسب‌های محصول

برچسب‌های محصول

برای جدا کردن برچسب‌ها از فاصله استفاده کنید. برای جملات نقل قول تکی (') را به کار ببرید.

نظرات مشتری

نظر خودتان را بنویسید

شما نظر می دهید: الگوهای آموزشی در تربیت بدنی(1930)

شما به این محصول چه امتیازی می‌دهید؟ *

  1 ستاره 2 ستاره 3 ستاره 4 ستاره 5 ستاره
قیمت
محتوا
به روز بودن
کیفیت تولید
Back to Top