Product was successfully added to your shopping cart.
هفته نامه شماره 3 کتاب فردا
هفته نامه کتاب فردا هر هفته چند عنوان کتاب جذاب و خواندنی را به اعضای خود معرفی می‌کند. ایمیل به درستی نمایش داده نمی‌شود؟
آن را در مرورگرتان مشاهده کنید.
کتابفروشی فردا

هفته نامه کتاب فردا

شماره 3 - تیر 92

روایت تدبیر و امید، خاطرات همسر هاشمی رفسنجانی و ...

این هفته چند کتاب مهم را در فهرست معرفی داریم. پا به پای سرو، خاطرات همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی که نتوانسته بود رضایت مسئولان وزارت ارشاد را برای توزیع در نمایشگاه کتاب کسب کند، در بازار عرضه شده است. چاپ دوم کتاب روایت تدبیر و امید دکتر روحانی در اختیار ما قرار گرفته است. ابراهیم رها نیز آخرین اثر خود با نام پایان را منتشر کرد.

همچنین این هفته سعی کردیم بر تنوع کتاب‌های عرضه شده در حوزه آموزش زبان بیافزاییم. بیش از 500 عنوان جدید در اختیار شما قرار گرفته است.

امیدواریم از خواندن این کتاب‌ها لذت ببرید.

هدیه بهترین نظر در مورد کتاب‌ها هم این هفته به آقای حامد میرزایی برای نظری که در مورد کتاب مدارهای میکروالکترونیک (1) درج کرده بودند تعلق گرفت.

ما را از نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود محروم نکنید. هدف ما تسهیل دسترسی همه علاقه‌مندان به کتاب در سراسر ایران و دنیا به فرهنگ ایرانی است. ما را در این مسیر یاری کنید.

روایت تدبیر و امید

دکتر روحانی، رئیس جمهور منتخب، جزو معدود سیاستمداران ایرانی است که تحصیلات آکادمیک برجسته و مشخصی دارد که در سطح بین‌المللی مورد تأیید قرار گرفته است. این روحانی کارکشته که با شعار دولت تدبیر و امید پا به عرصه مبارزات انتخاباتی گذاشت، کتابی با عنوان روایت تدبیر و امید در زمستان 91 به رشته تحریر درآورده بود که با استقبال خوب خوانندگان روبرو شده و در بهار 92 به چاپ دوم رسیده است.

این کتاب روایت اقدامات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران از زمان انقلاب 57 تا اردیبهشت 84 است. البته تأکید کتاب بر 16 سال فعالیت آقای روحانی در سمت دبیر شورای عالی امنیت ملی است. این کتاب شامل جزئیات بسیار زیاد و دقیق و تصاویر گوناگون پیرامون روند فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی تا سال 1384 است.

550 صفحه / چاپ دوم / مرکز تحقیقات استراتژیک / دکتر حسن روحانی / چاپ 92 / 10000 تومان، با تخفیف 9500 تومان

پایان

پایان، به گفته ابراهیم رها آخرین کتاب این نویسنده و روزنامه نگار طنز خواهد بود. ابراهیم در مقدمه کتاب نوشته چون در آستانه 40 سالگی است، می خواهد با نوشتن این کتاب به عمر کتابی خود پایان دهد و آخرین اثر یا وصیت نامه‌اش را منتشر کرده است.

پایان را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد. در بخش اول ادامه شهر قصه آورده شده که سال‌ها قبل با هدف تبدیل به یک سریال تلویزیونی نوشته شده. ابراهیم این بخش را بر سیاق شهر قصه مرحوم مفید نوشته و البته به ذائقه ما که خیلی خوش آمد!

بخش دوم شامل بیست داستان کوتاه طنز است که قرار بوده به صورت تله تأتر کار شود که ظاهراً نشده. طنزهای زیبا و متفاوتی که خواندنش لبخندی به لبانتان خواهد نشاند و البته برخی واقعیت‌های تلخ هم در آن هست. بخش سوم هم داستانی طنز است با نام چهار فصل. چون نویسنده در مقدمه کتاب نخواسته چیزی در مورد آن بگوید ما هم نمی گوییم! خودتان بخوانید.

72 صفحه / چاپ اول / نشر حوض نقره / نوشته ابرهیم رها / چاپ 92 / 7200 تومان، با تخفیف 6900 تومان

چهل نامه کوتاه به همسرم

نادر ابراهیمی از داستان نویسان معاصر است که آثار بسیاری برای بزرگسالان و کودکان به رشته تحریر درآورده است. این اثر، روایت نامه‌هایی است که او به عنوان مشق خط، خطاب به همسرش نگاشته است. بعدها به این نتیجه می‌رسد که شاید این مجموعه فقط نامه‌های او به همسرش نباشد، « بل سخنان بسیاری از همسران به همسرانشان باشد، و به همین دلیل به فکر بازنویسی و چاپ و انتشار آنها » افتاد.

نامه بیست و پنجم چنین آغاز می‌شود: « امروز که روز تولد توست، و صبح بسیار زود برخاستم تا باز بکوشم که در نهایت تازگی و طراوت، نامه‌ی کوچکی را همراه شاخه گلی بر سر راه تو بگذارم تا بدانی که عشق، کوه نیست تا زمان بتواند ذره ذره بسایدش و بفرساید، ناگهان احساس کردم که دیگر واژه‌های کافی نامکرر برای بیان احتیاج و محبتم به تو در اختیار ندارم ...»

140 صفحه / چاپ بیست و یکم / انتشارات روزبهان / زنده یاد نادر ابراهیمی / چاپ 92 / 6000 تومان، با تخفیف 5700 تومان

پا به پای سرو

کتاب «پا به پای سرو» توسط سیدعلی مرعشی به شیوه خاطره‌نگاری، تهیه و تنظیم شده است و در این کتاب عفت مرعشی به شرح نحوه آشنایی و ازدواج، هجرت به شهر قم، نحوه گذران زندگی طلبگی، سربازگیری طلاب حوزه علمیه قم، آغاز نهضت امام خمینی و حضور فعال در مبارزات علیه رژیم شاهنشاهی و هجرت به تهران، با ذکر جزییات می‌پردازد و خواننده را با زندگی شخصی خانواده هاشمی رفسنجانی آشنا می‌کند.

همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی در این کتاب، برای نخستین بار روایتی دستِ اول از لایه‌های درونی روحانیت مبارز و مصائب دوران سخت دستگیری، بازجویی و زندان به خواننده ارائه می‌کند و خاطرات خود از قیام 15 خرداد ، دوران غربت مبارزان، قیام 19 دی قم و 17 شهریور تهران و نحوه شکل‌گیری راهپیمایی‌های میلیونی سال 1357 را به رشته تحریر درمی‌آورد.

در کتاب «پا به پای سرو» برای اولین بار ماجرای دستگیری عفت مرعشی و همسر شهید مفتح توسط ساواک قم و بازجویی شبانه آنها انتشار می‌یابد. همچنین ملاقات‌های آیت‌الله منتظری، شهید مطهری و شهید بهشتی در دورانی که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در زندان به سر می‌برد، در این کتاب آمده است. (به نقل از خبرگزاری مهر)

424 صفحه / چاپ اول / دفتر نشر معارف انقلاب / نوشته عفت مرعشی / به اهتمام سید علی مرعشی / چاپ 91 / 15000 تومان با تخفیف 14500 تومان

سیمای زنی در میان جمع

این رمان را برجسته‌ترین اثر هاینریش بل نامیده‌‌اند و داستانی است درباره وضعیت مردم آلمان در زمان جنگ جهانی دوم. این رمان از معرفی شخصیت زنی 48 ساله آغاز شده و در ادامه زمان داستان به پیش و پس حرکت می‌کند و با بیانی جذاب و خواندنی رویدادها و فضای آن دوران را به تصویر می‌کشد. بُل انتقاداتی به نظام سرمایه‌داری و مارکسیست هم مطرح کرده و این موضوع باعث شده ترجمه کتاب در شوروی با سانسور روبرو شود.

««... و کسی که پیشرفت می‌کند، خواه ناخواه، از بالای سر عده‌ای می ‌گذرد و آنها را پشت سر می‌گذارد: محلی برای رمانتیک بودن باقی نمی‌ماند و ... ما همیشه آن کاری را که دلمان می‌خواهد نمی‌توانیم انجام بدهیم؛ حتی متوجه هستید که ما نمی‌توانیم به میل خودمان در ساختمان متعلق به خودمان هر وقت که دلمان بخواهد پنجره اتاقمان را باز کنیم ...»

557 صفحه / چاپ دهم / نشر روزبهان / نوشته هاینریش بُل / ترجمه مرتضی کلانتریان / چاپ 92 / 22000 تومان با تخفیف 20900 تومان