Product was successfully added to your shopping cart.
هفته نامه شماره 4 کتاب فردا
هفته نامه کتاب فردا هر هفته چند عنوان کتاب جذاب و خواندنی را به اعضای خود معرفی می‌کند. ایمیل به درستی نمایش داده نمی‌شود؟
آن را در مرورگرتان مشاهده کنید.
کتابفروشی فردا

هفته نامه کتاب فردا

شماره 4 - تیر 92

بیش از 3000 عنوان جدید در کتاب فردا و ...

بالاخره سیستم آر اس اس معرفی کتابهای جدید کتاب فردا فعال شده و صفحه‌ای هم به این امر اختصاص داده شد. برای مشاهده جدیدترین کتاب‌‌ها، می‌توانید روی قسمتی که تعداد کتاب‌های سایت را نشان می‌دهد کلیک کنید.

این هفته حدود 3،000 عنوان کتاب جدید در موضوعات رمان، داستان، تاریخی، ادبی، سیاسی و دانشگاهی به کتاب فردا افزوده شد. همچنین به مجموعه مجلات عرضه شده، دو ماهنامه اندیشه پویا نیز افزوده شد.

هدیه بهترین نظر در مورد کتاب‌های این هفته به آقای مصطفی اسماعیلی برای نظری که در مورد کتاب سه گانه اثر فاضل نظری درج کرده بودند تعلق گرفت.

چهارمین شماره هفته نامه کتاب فردا هم ارسال شد و ما هنوز نظرات شما عزیزان در مورد این خبرنامه را دریافت نکرده‌ایم! با بیان نظرات و پیشنهادات و انتقادات ارزشمند خود ما را در این مسیر یاری کنید.

مجله اندیشه پویا

اندیشه پویا دو ماه نامه ای است در حوزه علوم انسانی که با حضور نویسندگان و دست اندرکاران مجله‌هایی چون مهرنامه و شهروند امروز منتشر می‌شود. دیدگاه‌های این مجله به اصلاح طلبان نزدیک است.

در شماره هشتم این مجله، میزگردی با حضور عبدالله کوثری و رضا رضایی، گفتگو با هنری هاردی ویراستار آیزایا برلین، و مطالبی در خصوص ورود دوباره اصلاح طلبان به سیاست منتشر شده است.

162 صفحه / شماره هشتم / تیر 92 / 8000 تومان، با تخفیف 7600 تومان

پله پله تا اوج

زیگ زیگلار از معروفترین چهره‌های فعال در موضوع انگیزش در آمریکاست. کتابهای او جزو پرفروش‌ترین کتابهای عصر حاضر به حساب می‌آیند. پله پله تا اوج، پیام زیگلار است برای همه‌ی کسانی که به دنبال ترقی و موفقیت‌های استثنایی هستند:

برخی از نکات کتاب:

  • عامل مهم و تعیینکننده در زندگی، رویدادها نیستند، بلکه نگرش ما به رویدادهاست.
  • خوشبختی ایستگاهی نیست که باید به آن برسید، بلکه وسیله ی حرکت است.
  • از مخالفان نهراسید، بدانید که بادبادک ها با باد مخالف بالا می روند، نه با باد موافق.
  • اگر دنبال موفقیت هستید، باید راه های جدید را آزموده و شیوه های قدیمی را کنار بگذارید.

288 صفحه / چاپ پنجم / انتشارات ققنوس / زیگ زیگلار / ترجمه مهناز فاتحی / چاپ 92 / 9800 تومان، با تخفیف 9200 تومان

بحران بزرگ

«بحران بزرگ» بررسی بحران مالی گسترده‌ای است که از سال ۱۹۱۹ و پایان جنگ جهانی اول تا سال ۱۹۳۹ و حمله‌ آلمان به چکسلواکی و شروع جنگ جهانی دوم آمریکا را در بر گرفت. از رویدادهای مهم این دوره می‌توان به سقوط بازار سهام آمریکا، درگیری نظامی بین ژاپن و چین و انتخاب فرانکلین روزولت به ریاست‌جمهوری اشاره کرد.

این کتاب شامل هفت فصل است که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به "ریشه‌های بحران"، "صد روز نخست"، "بحث بین بازیابی و اصلاح" و "بحران جهان‌گستر" اشاره کرد.

بخشی از پیشگفتار:

در زمستان 1932پر طرفدار ترین ترانه ای که از رادیوهای امریکا پخش می شد ترانه «برادر می شود یک ده سنتی به من بدهی؟" بود. این ترانه داستان مردی را بازگو می کرد که شغلش را از دست داده بود و حالا در خیابان گدایی می کرد. خیلی سعی کرده بود کاری پیدا کند اما فایده ای نداشت. این آواز، خشم او را از این که نمی توانست به کشورش خدمت کند بازگو می کرد:

زمانی راه آهن می ساختم، راه اندازی اش می کردم تا با زمان مسابقه بدهد. زمانی راه آهن می ساختم حالا کار تمام شده. برادر می شود یک ده سنتی به من بدهی

دلیل محبوبیت این ترانه این بود که وضعیت اسفناک میلیون‌ها آمریکایی را نشان می‌داد که سه سال بود به دلیل «بحران بزرگ» به فلاکت افتاده بودند.

120 صفحه / چاپ اول / نشر ققنوس / نوشته جکلین فارل / چاپ 92 / 7500 تومان، با تخفیف 6900 تومان

من منم، تو تویی

کتاب‌های من، منم و تو، تویی، مجموعه‌ای است 5 جلدی شامل داستان های کوتاه و پند آموز. در هر یک از داستان‌های این مجموعه نکته‌های بسیار ظریف و آموزنده‌ای پنهان است که به جرات می توان گفن پس از خواندن این مجموعه، نگاهی دقیق‌تر و دیدی متفاوت به زندگی خواهید داشت. این کتاب از اتفاقات پیش پا افتاده‌ی زندگی روزمره درس‌هایی به شما خواهد داد که تاثیر آن را بر زندگی‌تان احساس خواهید کرد. یکی از داستان‌های این مجموعه:

«امتحان پایانی درس فلسفه بود. استاد فقط یک سوال مطرح کرده بود و سوال این بود: چگونه می توانید مرا متقاعد کنید که صندلی جلوی شما نامرئی است؟

تقریبا یک ساعت زمان برد تا دانشجویان توانستند پاسخ‌های خود را در برگه امتحانی شان بنویسند، فقط یک دانشجوی تنبل بود که ظرف 10 ثانیه به سوال جواب داد! چند روز بعد که استاد نمره‌های دانشجویان را اعلام کرد، آن دانشجوی تنبل بالاترین نمره کلاس را گرفته بود!

او در جواب فقط نوشته بود: "کدام صندلی؟!"

نتیجه: مسائل ساده را پیچیده نکنید! "

جلد اول / 249 صفحه / چاپ هشتم / انتشارات ذهن آویز / امیر رضا آرمیون / چاپ 92 / 6000 تومان، با تخفیف 5500 تومان

منم کوروش

رمان تاریخی منم کوروش، سرگذشت شاهزاده حقیقی ایران زمین است.

زندگی اکثر ما شعله‌هایی موقتی است که به زودی در بی کرانی جاودانگی خاموش می شود اما هستند انسان‌هایی که از هیچ تلاش و ایثاری دریغ نمی کنند ، و به این وسیله، به مدد اقداماتشان بر این کره خاکی، روحشان را از گمنامی و فراموشی می‌رهانند و برای همیشه در یادها و خاطره‌ها باقی می‌مانند.

کتاب حاضر سرگذشت یکی از همین مردان است، نامش کوروش بود، مردی که بعد از مدتی کوروش کبیر نامیده شد.

در مورد خود کوروش همه می‌دانند که در مورد زندگی کوروش، به خصوص یک سوم نخست آن منابع چندانی وجود ندارد. مثلاً گفته و نوشته‌اند که کوروش بعد از تسخیر اکباتان، پدربزرگش را بخشید، اما در این رمان می‌خوانیم که کوروش به هارپاگ (سردار ماد) بطور غیر مستقیم اجازه می‌دهد که آستیاک (پدربزرگش) را به قتل برساند.

در مورد تولد کوروش هم داستان‌های عجیبی نقل شده که هرودوت آن را ازمیان داستان‌هایی عجیب‌تر، منطقی‌تر دانسته و روایت کرده که در رمان آمده است آستیاگ نوه‌اش را به هارپاگ داده تا او را به جایی دور ببرد و به قتل برساند و سپس بازگشت اتفاقی کوروش نوجوان به قصر و موضوع خال روی شانه‌اش داستانی است که به عنوان یک موتیف در مورد بسیاری از شاهزادگان در ملل مختلف تعریف شده است.

392 صفحه / چاپ اول / انتشارات ققنوس / نوشته الکساندر جووی / ترجمه سهیل سمی / چاپ 92 / 21000 تومان با تخفیف 19900 تومان

این ایمیل برای اعضای کتاب فردا ارسال شده است. اگر نمی خواهید خبرنامه را دریافت کنید به members@fardabook.com ایمیل بزنید.