Product was successfully added to your shopping cart.
هفته نامه شماره 8 کتاب فردا
اعلام برندگان جشنواره کتاب فردا و معرفی پنج کتاب خواندنی ایمیل به درستی نمایش داده نمی‌شود؟
آن را در مرورگرتان مشاهده کنید.
کتابفروشی فردا

هفته نامه کتاب فردا

شماره 8 - شهریور 92

برندگان جشنواره عید فطر و تخفیف ویژه دانشجویی برای ترم جدید

برندگان جشنواره عید فطر کتاب فردا مشخص شدند. این سه برنده خوش شانس آقایان داود عباسی از استان آذربایجان شرقی، شهر میانه، آقای یاسر شهرستانی از استان هرمزگان روستای کریان و آقای سینا شایگان از استان تهران، شهر تهران هستند. کوپن ویژه خرید برای این عزیزان ارسال شده است. امیدواریم در جشنواره بعدی شما جزو برندگان باشید.

برای شروع ترم تحصیلی 1392 کتاب فردا یک جشنواره ویژه دانشجویان در نظر گرفته است. جشنواره دانشجویی 1392 کتاب فردا از 16 شهریور تا 25 مهر 1392 برگزار شده و طی این مدت به دانشجویان محترمی که برای تهیه کتاب‌های دانشگاهی خود به صورت حضوری به کتاب فردا مراجعه کنند تا 25% تخفیف ارائه می‌شود. برای بهره‌مندی از این تخفیف لازم است دانشجویان در سایت دارای شناسه کاربری بوده و هنگام مراجعه کارت دانشجویی معتبر خود را همراه داشته باشند.

همانطور که در جریان هستید متأسفانه به دلیل افزایش ناگهانی هزینه‌های پست ناگزیر از محدود کردن ارسال رایگان شدیم. از اینرو برای تقدیر از مشتریان عزیزی که به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت می‌کنند، برنامه امتیاز خرید در نظر گرفته‌ایم. در این برنامه که جزئیات آن به زودی برای همه اعضا ارسال خواهد شد، به ازای هر خریدی که انجام داده‌اید امتیازی محاسبه شده و با آن می‌توانید خریدهای دیگری انجام دهید.

امیدواریم تلاش ما برای جلب رضایت شما کارساز باشد.

رشد و تحول در سامسونگ

فروش سالانه سامسونگ در سال 2011 بالغ بر 148 میلیارد دلار بوده و ارزش این برند به 33 میلیارد دلار رسیده است. در حال حاضر 30 درصد از کل صادرات کره جنوبی به این شرکت تعلق داشته و 38 شرکت فعال در حوزه‌های مختلف صنایع الکترونیک، کشتی سازی، ماشین سازی، نساجی، ساختمانی و امور مالی و بانکی زیر مجموعه آن هستند، اما این شرکت در سال 1938 با صادرات مواد غذایی و ماهی در یک دفتر کوچک فعالت خود را آغاز کرد.

این کتاب مسیر رشد و تحول سامسونگ طی این سال‌ها را با توجه به شخصیت لی کان هی، رئیس هیأت مدیره شرکت مورد بررسی قرار داده است.

این کتاب به سه بخش تقسیم می‌شود. در بخش اول زندگی لی کان هی تا سال 1971 را شرح می‌دهد که او مسئولیت سامسونگ را بر عهده می‌گیرد. تا این سال هیچ نشانه‌ای مبنی بر تبدیل شدن او به رهبری بزرگ دیده نمی‌شود. این وضعیت تا سال 1993 که او دچار تغییرات شگرفی در افکار و ایده‌هایش می‌شود ادامه پیدا می‌کند. بخش دوم کتاب رمز موفقیت لی کان هی را به تفصیل مورد بررسی قرار می‌دهد. زمانی که چارچوب فکری حاکم بر شرکت دچار تحول می‌شود. بخش پایانی نیز به ارائه راهنمایی‌های ارزنده به خوانندگان کتاب اختصاص دارد.

167 صفحه / چاپ اول / نشر لوح فکر / یو سب کو / ترجمه محمد سردارنیا / چاپ زمستان 91 / 6500 تومان، با تخفیف 6000 تومان

5 نقطه قوت برتر خود را بشناسید

گرد هم آمدن گروه بزرگی از دانشمندان در کنار هم برای تهیه فهرست مشترکی از نقاط قوت توسط پدر علم روانشناسی نقاط قوت، پرفسور دونالد کلیفتون پس از چند دهه تلاش سرانجام به تولید پرسشنامه «استعدادیاب کلیفتون» منتهی شد. پس از اجرای میلیونها آزمون و بازنگری نتایج آن گالوپ به همراه تام راث توانست اثر شاهکار خود به نام «استعداد یاب کلیفتون: ویرایش دوم» را منتشر کند. تاکنون بیش از 4 میلیون نسخه از این کتاب در دنیا به فروش رفته و به بیش از 17 زبان دنیا ترجمه شده است. از افتخارات کتاب کسب رتبه اول در فهرست پرفروش‌ترین‌های وال استریت ژورنال، نیویورک تایمز، یو اس ای تودی و وب سایت آمازون بوده است.

مخاطبین کتاب تمام افرادی هستند که به دنبال کشف و پرورش استعدادها و برتری‌ها و نقاط قوت خود هستند. همچنین شاید بتوان ادعا کرد مطالعه این کتاب برای تمام افرادی که در حوزه روانشناسی و علوم وابسته فعالیت می‌کنند، و مدیران وافرادی که به نحوی در بخش‌های مختلف منابع انسانی سازمان‌ها و شرکت‌ها به فعالیت می‌پردازند یک ضرورت است.

256 صفحه / چاپ سوم / نشر پارسا / تام راث / مترجم امیر کامگار / چاپ 92 / 11000 تومان، با تخفیف 10100 تومان

چرا اون خنگه پولدار شده ولی من نشده‌ام؟

«بارها اتفاق افتاده که دوست قدیمی که زمانی فکر می‌کردید به هیچ جایی نمی‌رسد را دیده‌اید و در کمال تعجب متوجه شده‌اید او رئیس یک شرکت بزرگ چند میلیاردی است و هر ماه به اندازه تمام عمر شما پول در می‌آورد!

چطور چنین چیزی ممکن است؟ همیشه در مدرسه نمرات عالی می‌گرفتید، به بهترین دانشگاه رفتید و در رشته خیلی خوبی ادامه تحصیل دادید. اما او حتی نتوانست دیپلم بگیرد و از همان زمان وارد بازار کار شد. حالا شما به سختی زندگی‌تان را می‌چرخانید و تازه با پس انداز این چند سال می‌خواهید ازدواج کنید، ولی او هیچ وقت چنین مشکلاتی نداشته و اینقدر هم سختی نکشیده است!

لازم نیست بیست و چهار ساعته کار کنید و پول هم خرج نکنید تا پولدار شوید. اتفاقاً این راهی است که آدم‌های عاقل پیش می‌گیرند و بی‌پول می‌شوند!

266 صفحه / چاپ اول / نص / رابرت شمین / ترجمه علی مفتخر / چاپ 88 / قیمت 5000 تومان، با تخفیف 4800 تومان

پیرمرد و دریا

«پیر مرد و دریا» داستان مبارزه حماسی ماهیگیری پیر و با تجربه‌است با یک نیزه ماهی غول پیکر برای بدام انداختن آن. صیدی که می‌تواند بزرگ‌ترین صید تمام عمر او باشد.

وقتی داستان آغاز می‌گردد سانتیاگو ، پیرمرد ماهیگیر، ۸۴ روز است که حتی یک ماهی هم صید نکرده‌است. او آن قدر بد شانس بوده‌ که پدر و مادر شاگرد او، مانولین، او را از همراهی با پیرمرد منع کرده و به او گفته‌اند بهتر است با ماهیگیرهای خوش شانس‌تر به دریا برود. مانولین اما به پیر مرد علاقه مند است و در تمام مدتی که پیرمرد دست خالی از دریا برگشته‌ هر شب به کلبه او سر زده، وسایل ماهیگیری‌اش را ضبط و ربط کرده، برایش غذا برده و با او درباره مسابقات بیس بال آمریکا به گفتگو نشسته‌است. یک شب بالاخره پیرمرد به مانولین می‌گوید که مطمئن است که دوران بدشانسی‌های او به پایان رسیده‌است و بهمین دلیل خیال دارد روز بعد قایقش را بردارد و برای صید ماهی تا دل آبهای دور خلیج برود.....

«به نقل از ویکیپدیا»

160 صفحه / چاپ چهارم / نشر افق / ارنست همینگوی / ترجمه نازی عظیما / چاپ 1391 / 6500 تومان، با تخفیف 6000 تومان

سفرنامه برادران امیدوار؛ نخستین جهانگردان پژوهشگر ایرانی

برادران امیدوار یعنی عیسی و عبدالله امیدوار در سال ۱۳۳۳ خورشیدی ، سفرشان به آسیا (بوسیله دو دستگاه موتور سیکلت ) را شروع کردند و با گذر از افغانستان ، پاکستان ، سیلان ، هندوستان ، تبت ، برمه ، مالایا ، سنگاپور ، اندونزی ، استرالیا ، زلاند جدید ، فیلیپین ، ویتنام جنوبی ، کامبوج ، سیام ، هنگ کنگ ، ژاپن ، آلاسکا ، قطب شمال ، کانادا ، آمریکا ، مکزیک ، گواتمالا ، السالوادور ، کاستاریکا ، پاناما ، کلمبیا ،اکوادور ، پرو ، بولیوی ، شیلی ، آرژانتین ، اروگوئه ، پاراگوئه ، برزیل ، انگلستان ، فرانسه ، آلمان ، اتریش ، سوییس ، ایتالیا ، یوگوسلاوی ،یونان ،ترکیه و نهایتا مجددا در سال ۱۳۴۰ به ایران بازگشتند.

پس از بازگشت از این سفر، تنها 3 ماه در کشور دوام آوردند و دوباره به عشق سفر با یک دستگاه ژیان 2 سیلندر از طریق کویت و عربستان راهی قاره آفریقا شدند.

سفرنامه آنها که با کیفیتی عالی و چاپ رنگی به چاپ رسیده، علاوه بر شرح مبسوط سفر آنها، شامل تصاویر بسیاری است که لذت خواندن کتاب را دو چندان می‌کند.

780 صفحه / چاپ ششم / نشر جمهوری / عیسی و عبدالله امیدوار / چاپ 1390 / 35000 تومان، با تخفیف 32800 تومان

این ایمیل برای اعضای کتاب فردا ارسال شده است. اگر نمی خواهید خبرنامه را دریافت کنید به members@fardabook.com ایمیل بزنید.