Product was successfully added to your shopping cart.

نظریه های تاثیرگذار در علم ریاضیات که شما باید بدانید

بازنگری سریع

ریاضیات در تصور عموم پیکر تغییرناپذیریست از علم که در طول زمان بر لوح‌های سنگی حک شده است، اما در حقیقت این‌گونه نیست. درست است که اصول پایه‌ای ریاضیات همچون ۴=۲+۲ در دادوستدهای روزمره از دوران باستان تاکنون بدون تغییر باقی‌مانده اما نظریات ریاضی، پیوسته در حال بازبینی و به‌روز شدن هستند.
در اعصار مختلف پیشرفت‌های چشمگیری در ریاضیات صورت گرفته و مسائل مهمی حل شده است. اگرچه در زمان ما نیز این علم همچنان در حال پیشرفت است ولی این پیشرفت‌ها، سوالات جدیدی پیش روی ما قرار داده است و پاسخ به آنها آینده ریاضیات را رقم خواهد زد. ریاضیات به پیشبرد تمام زمینه‌های علمی کمک شایانی کرده است و همین‌طور این سایر علوم بودند که پنجره‌های دنیای ریاضی را به سوی موضوعات جدید گشودند. به‌طور اساسی ریاضیات در قلب علم فیزیک بنا نهاده شد و رشد کرد و اکنون حضورش در علم نسبتا جوان ژنتیک روزبه‌روز در حال پررنگ‌تر شدن است.
انتخاب رئوس مطالب در کتاب «نظریه‌های تاثیرگذار در علم ریاضیات» به‌گونه‌ای انجام شده است که سیر زمانی و تحولی بخش‌های مختلف ریاضیات را برای خواننده روشن کند.
سرفصل‌های کتاب براساس درک ایده‌های برجسته ریاضیات و نقش آن در علوم صورت گرفته است. کتاب مسیر خود را با عدد π آغاز کرده و گذری دارد بر مباحثی که طی سال‌ها ریاضی‌دانان را به هیجان آورده است. سپس به مسائلی می‌رسد که ریاضی‌دانان بزرگ برای حل آنها با دشواری‌های بسیار مواجه شده‌اند. مانند اثبات فرضیه‌های ریمان که سنگ بنای ریاضیات را به چالش کشید و یا محدود بودن یا نبودن تعداد اعداد اول که ذهن بسیاری را درگیر خود ساخت.

دسترسی: تهیه از مراکز توزیع

‎15٬000تومان