0Item(s)

هیچ آیتمی در سبد خریدتان وجود ندارد.

Product was successfully added to your shopping cart.
  • بانکداری تطبیقی(1961) بانکداری تطبیقی(1961)

بانکداری تطبیقی(1961)

بازنگری سریع

در کتاب بانکداری تطبیقی، مفاهیم پایه‌ای نظام‌های بانکی مطرح و انواع نهادهای بانکی به همراه سیر تحولات آنها بررسی شده است. همچنین، به منظور مقایسه علمی نظام‌های بانکی جهان، شاخص‌های نظام‌های بانکی معرفی و مبانی آنها شرح داده شده است. تقریباً تمام نظام‌های برجسته و فعال بانکی در کشورهای توسعه‌یافته از جمله ایالات متحده امریکا، بریتانیا و اتحادیه اروپا، کشورهای در حال گذار مانند روسیه و چین و کشورهای در حال توسعه مانند جنوب و شرق آسیا، امریکای لاتین و خاورمیانه بررسی شده‌اند. نظام بانکی ایران نیز در فصلی جداگانه بر اساس شاخص‌های نظام بانکی سایر اقتصادها ارزیابی و تحلیل‌های مقایسه‌ای مهم در مورد آن ارائه شده است.


نظام ها ي بانکی در دنیا، هم در اقتصـــادهاي داخلی و هم در ســـطح بین الملل ، دوره هاي متفاوتی را به لحاظ تحولات پشـــت ســـر گذاشـــته اند. اگر از بحث داخلی کشـــورها به دلیل گسترده بودن موضوعات تک تک آنها صرف نظر کنیم می توان گفت در سطح بین الملل و بعد از جنگ جهانی دوم تا دهۀ 1970 میلادي، بانکداري یک حرفۀ نســـبتاً سـنتی و با ثباتی بوده و بیشـترین و بزرگترین ورشـکسـتگیهاي بانکی مربوط به همان دورة رکود بزرگ بوده اســت. به عبارت دقیقتر، بســیاري از بانکداران و محققان بر این باورند که در دهه هاي 1950 و 1960 میلادي تغییرات چندان مهمی در اســـتراتژي ها و حرفۀ بانکداري رخ نداده ا ست. اما بعد از این دوره و در دهه هاي 1980 و 1990 میلادي نظامهاي بانکی جهان فراز و نشـیبهاي مختلفی را پشـت سـر گذاشـته و تحت تأثیر دو نیروي کلیدي «مقررات زدایی» و «خصــوصــی ســازي» و حرکت به ســمت فضــاي قوي رقابتی قرار گرفتهاند. در طول سالهاي سپري شده از قرن بیست و یکم نیز روند تحولات نظامهاي بانکی وارد مرحلۀ جدیدي شــده و ضــمن تغییر اســتراتژي هاي مختلف بانکی، رخدادهایی مانند همگرایی نظامهاي بانکی، ظهور انواع متنوع و ابر شرکت هاي بانکی و از همه مهمتر، نیرویی که «فناور ي نوین و ابزارهاي جدید مالی » به تحولات بانکی وارد کرده، این کسب وکار را به شکل ملموسی تحت تأثیر قرار داده است. اما نکتۀ مهم این است که همۀ کشورهاي جهان اعم از توسعه یافته، در حال گذار و در حال تو سعه به یک میزان در معرض تحولات فوق قرار نگرفته اند و ابعاد مهم بانکداري اعم از ســـاختار، عملکرد، به کارگیري فناور ي، مقررات و قواعد نظارتی در کشــورهاي مختلف، تجارب متفاوتی را داشته است. روشن است در چنین حالتی اقتصادها ي ملی آنها نیز به طور متفاوتی باعواقب مثبت و یا منفی این تحولات مواجه شدهاند. ازاین رو، به منظور شــناخت دانشــجویان و محققان از این روند بســیار مهم، کتاب در هفت فصـــل به گونه اي تنظیم شـــده اســـت تا همۀ فرایند هاي فوق براي

دسترسی: تهیه از مراکز توزیع

‎11٬000تومان

جزییات

كتاب حاضر براى دانشجويان رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلى درس بانکداری تطبیقی به ارزش 2 واحد تدوين شده است. اميد است كه علاوه بر جامعه دانشگاهى، سایر علاقه‏‌مندان نيز از آن بهره‏‌مند شوند.

اطلاعات تکمیلی

کد کالا 75102
وزن 450.0000
انتشارات سمت
مولف ابراهیم رضایی
مترجم خیر
ویراستار خیر
مصحح خیر
خطاط خیر
گردآورنده خیر
تاریخ انتشار 1 فروردین 1394
قطع کتاب وزیری
نوع جلد شومیز
نوع چاپ تک رنگ
نوع کاغذ معمولی
شرح CD/DVD خیر
تعداد صفحات 318
نوبت چاپ 1
شابک 13 رقمی 9786000202590

برچسب‌های محصول

برای جدا کردن برچسب‌ها از فاصله استفاده کنید. برای جملات نقل قول تکی (') را به کار ببرید.

  1. برای نظر دادن به این محصول اولین باشید

نظر خودتان را بنویسید

شما به این محصول چه امتیازی می‌دهید؟ *

  1 ستاره 2 ستاره 3 ستاره 4 ستاره 5 ستاره
قیمت
محتوا
به روز بودن
کیفیت تولید