0Item(s)

هیچ آیتمی در سبد خریدتان وجود ندارد.

Product was successfully added to your shopping cart.
  • دادگاه تجدید نظر استان (کیفری) دادگاه تجدید نظر استان (کیفری)

دادگاه تجدید نظر استان (کیفری)

بازنگری سریع

موضوع کتاب:


v صلاحیت


v آئین دادرسی


v مراحل تجدید نظر در دادرسی


v قرارها


v دادگاه تجدید نظر و مسایل جزای عمومی


v دادگاه تجدید نظر و برخی مسایل جزای اختصاصی

دسترسی: ناموجود

‎40٬000تومان

جزییات

هدف اصلی از انتشار دوره 58 جلدی رویه قضایی ایران فراهم آوردن زمینه های بحث و بررسی قضایی بوده و از این حیث تنها بر فواید علمی آموزشی و ثبت و ساماندهی تجارت سازمانی تکیه دارد و اما طبعاً در استناد به هر یک از رویه ها و نظر ها نخست می بایست که از اعتبار کنونی آن و از آن تغییرات تقنینی اطمینان حاصل کرده باشید.

در همین مقوله نظر خوانندگان را به پیشگفتار کتاب و نیز به گزارش اصلی طرح و یک جلد نمایه موضوعی جلب می کند.

از سقوط در گرداب سبهات و دچار شدن به رنگها و نقشها و نماهای غیر واقعی و اشتباه آمیز گریزی نیست، چرا که آدمی با مجموعه احساساتی و ادراکات و آگاهیهایی که دارد قاعدتا نمی تواند زورق برداشتهای خود را همیشه به کرانه های اطمینان برساند به ویژه که در مسیر رسیدن به علم و اطمینان با تزاحم و ترافع و رنگ آمیزی و وارونه نمائی هم مواجه باشد. قاضی اگرچه بلد و دلیل و قطب نمای دلارامی مانند قانون همراه دارد اما در کمین او بسیار کسان و حتی ناکسانی نشسته اند تا راه او به بیراهه بکشانند تا در یقین او رخنه کنند، تا امر را بر او مشتبه سازند، از این است که قاضی با تمام احتیاطهایی که در طریق وصول به حق مرعی می دارد باز هم خالی از اشتباه نمی ماند. جز این که گفتم گاه فارغ از عوارض و وقایع بیرونی شخص قاضی در استدراک و برداشت خود از مواد قانونی دچار خطا می شود بی آن که ثالثی در اغوای او تلاشی کده باشد و حاصل هر دو جنبه قضیه باری به هر جهت این می شود که رأی و قراری که از دادگاه صادر می شود نه قانونی باشد و نه منطبق با حق و حقیقت و واقع و تأسیس مقطعی از دادرسی که بتواند بر این رویدادها جلو بگیرد به خاطر آن است که دچار شدن قاضی را به ورطه اشتباه امری محتوم نپداشته اند.

از دیر باز و از همان آغاز تشکیل عدالت خانه در کنار هر دادگاه بدایتی، محکمه استینافی بوده است و پس از هر دادگاه بخش دادگاه شهرستان بوده است و بعدها در کنار هر محکمه صلحی، محکمه ای عمومی بوده است تا آنجا که در تشکیلات بعدی حقوقی 2 و کیفری 2 با حقوق یک و کیفری 1 نظامی 2 با نظامی 1 در طول هم قرار گرفته اند و تا کنون که دادگاه عمومی به عنوان تالی دادگاه تجدید نظر استان همان نقشی را ایفا می کنند که مقاطع دادرسی در تمام سنتهای قضایی بر عهده داشته اند.

در رسیدگی به امر جزایی که در نهایت فرجامی مانند تازیانه و حبس و قطع عضو و رجم و صلب و اعدام و مجازات نقدی در انتظار محکوم علیه می باشد حساسیت مرجعی به عنوان تجدید نظر از جلوه جدی تری برخودار است و قانون همچنان که گفتیم اگر چه بلدی امن و دلیلی راه شناس و مشاوری آگاه و صدیق است لیکن به هزار و یک دلیل و از جمله چند بعدی بودن منشور واژه ها و قوت و ضعف عارض بر اذهان، قاضی را از روی آوردن به رویه های قضایی بی نیاز نمی کند و کتابی که در پیش روی دارید امید است که چنین نیازی را پاسخ گفته باشد.

مجموعه این جلد از رویه های قضایی که اختصاص به مرجع تجدید نظر احکام کیفری دارد در 6 دفتر یا 6 فصل فراهم آمده است تا بتوانیم ضمن مطالعه این فصل ها، رویه ها و نظرهای مربوط به صلاحیت، آیین دادرسی، مسایل مربوط به مجازات، قرارها... را در کنار هم ببینیم و نهایتا امیدواریم که این مجموعه بتواند در جای خود گره گشا ظاهر شود.

اطلاعات تکمیلی

کد کالا 5-3050
وزن 550.0000
انتشارات جنگل
مولف معاونت آموزش قوه قضاییه
مترجم خیر
ویراستار خیر
مصحح خیر
خطاط خیر
گردآورنده خیر
تاریخ انتشار 1 فروردین 1387
قطع کتاب وزیری
نوع جلد ندارد
نوع چاپ تک رنگ
نوع کاغذ معمولی
شرح CD/DVD

ندارد

تعداد صفحات 456
نوبت چاپ 1
شابک 13 رقمی 9789649812243

برچسب‌های محصول

برای جدا کردن برچسب‌ها از فاصله استفاده کنید. برای جملات نقل قول تکی (') را به کار ببرید.

  1. برای نظر دادن به این محصول اولین باشید

نظر خودتان را بنویسید

Only registered users can write reviews. Please, log in or register