0Item(s)

هیچ آیتمی در سبد خریدتان وجود ندارد.

Product was successfully added to your shopping cart.
  • پرستاري داخلي- جراحي بلک و هوکس: اختلالات چند سيستمي پرستاري داخلي- جراحي بلک و هوکس: اختلالات چند سيستمي

پرستاري داخلي- جراحي بلک و هوکس: اختلالات چند سيستمي

بازنگری سریع

اين كتاب يكي از درسنامه هاي داخلي ـ جراحي پيشرفته در جهان است كه به اصول كامل آناتومي و فيزيولوژي، پاتوفيزيولوژي، درمان طبي، و مراقبت پرستاري گستره ي كامل اختلالات بالغين مي پردازد. در ويرايش جديد، پيشرفت هاي مختلف از نظر دانش پايه اي در زمينه هاي مختلف ژنتيك، مديريت درد، ترميم زخم و... گنجانده شده است. پروتكل هاي جديد و مهم شاهدمحور و رهنمودهاي آنها نيز در اين كتاب آمده است.

يكي از مطالب كليدي ويرايش جديد، تمرين شاهدمحور است كه در متن كتاب همراه با رهنمودهاي باليني مشخص شده است. اين مطالب كه در سراسر متن با آيكون هايي مشخص شده و به متن ارجاع داده شده است، با استناد به رفرنس هاي تحقيق محور است. اين مطالب به عنوان يادآورهاي كمك بصري ارائه شده اند و نشان مي دهد كه اقدامات باليني بايد بر اساس يك شاهد تحقيقي به دقت بررسي شده و رهنمودهاي باليني مشخص باشد. در عين حال استفاده از شاهد در كادرهاي تمرين به دانشجويان نشان مي دهد كه تمرين شاهدمحور يك تمرين دانشگاهي ساده نيست، بلكه راهي براي ارتقاي اندازه گيري برآيندهاست؛ از قبيل جلوگيري از افت ها، پنوموني همراه با ونتيلاتور، و آندوكارديت.

نقطه ي قوت ديگر اين كتاب، تشريح نقش هاي حرفه هاي مختلف مراقبت بهداشتي در درمان هر بيماري است. در هر بيماري، تدبير پرستاري به صورت شفاف مشخص شده است كه با بررسي، تشخيص، برآيند مورد انتظار، مداخلات و ارزشيابي، سازماندهي مي شود و اين كار به دانشجويان كمك مي كند كه بدانند چگونه اقدامات پرستاري با خدمات ساير اعضاي تيم بهداشتي جفت و جور مي شود.

مهارت هاي تفكر ويژه در سراسر متن تأكيد شده است، از جمله يك فصل جديد در همين رابطه در بخش 1 (جلد 1) اختصاص داده شده است.

درسنامه ي پرستاري داخلي ـ جراحي بلك، اين باور را تقويت مي كند كه پرستاران و پزشكان با هم رقابت نمي¬كنند بلكه به جاي آن براي رسيدن به برآيندهاي مطمئن به كمك بيمار و خانواده، با همديگر همكاري مي كنند. با اين حال پرستاري و پزشكي رشته هاي جداگانه اي هستند و در متن اين كتاب نيز با هم قاطي نشده اند. اما از آنجايي كه در زمينه ي فهم يكي و عدم درك رشته ي ديگر براي دانشجويان پرستاري اغلب مشكل وجود دارد، تدابير پرستاري و تدابير پزشكي به تفكيك آمده اند.

در اين كتاب تأكيد بيشتري بر روي برآيندها در مراقبت بهداشتي شده است و هر بيمار تحت عنوان مديريت برآيند سازماندهي مي شود. در زير عنوان هر برآيند، چندين زيرمجموعه وجود دارد شامل تدابير پزشكي، تدابير پرستاري از بيمار داخلي، تدابير جراحي، و تدابير پرستاري از بيمار جراحي و غيره. فرآيند پرستاري براي تشريح تدبير پرستاري استفاده مي-شود، اما براي هر اختلالي استفاده نشده است و در عين حال براي اختلالات عمده، از فرآيند پرستاري استفاده شده است.

مطالب كتاب از ساده به پيچيده و از بيماري هاي شايع به غيرشايع سازماندهي شده است. بخش هاي اوليه (جلدهاي اول تا پنجم) براي دانشجويان جديد طراحي شده است. از آنجايي كه دانشجويان علاقه دارند مطالب مهم را نخست فرا بگيرند، لذا مطالب و بيماري-هاي مهم در آغاز هر فصل آمده است.



در كل، مطالب اين درسنامه 18 بخش است كه در 18 جلد مجزا به فارسي منتشر مي شود. مطالب 5 بخش اول در مراقبت از همه ي بيماران داخلي ـ جراحي كاربرد دارد و محتواي اين 5 بخش (5 جلد نخست)، راهنماي خوبي براي دانشجويان در يادگيري مراقبت هاي پيچيده بدون توجه به تشخيص ها و مشكلات اختصاصي است؛ شامل مفاهيمي است كه اقدامات داخلي ـ جراحي را دربرمي گيرد، از قبيل ارتقاي بهداشت، سيستم ارائه ي مراقبت، بررسي وضعيت، درمان هاي جايگزين، تعادل آب و الكتروليت، ژنتيك، بيماري هاي عفوني، درد، درمان حقوقي، مراقبت اتاق عمل، و اونكولوژي. بقيه ي بخش ها پاسخ هاي معمول به اختلال سلامتي است. هر بخش با آناتومي و فيزيولوژي شروع مي شود و با فصلي درباره ي بررسي تشخيصي و بهداشتي ادامه پيدا مي¬كند، يك يا چند فصل بعدي، مراقبت پرستاري بيمار با اختلالات اختصاصي را پوشش مي دهد.

اين مجموعه با همكاري صميمانه ي اساتيد گروه داخلي ـ جراحي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي ـ درماني شهيد بهشتي صورت گرفته و اغلب مطالب توسط مدرس همان درس، ترجمه شده است.

دسترسی: تهیه از مراکز توزیع

‎7٬900تومان

جزییات

-

اطلاعات تکمیلی

کد کالا 11-28144
وزن 180.0000
انتشارات جامعه نگر
سالمی
مولف جويس بلک و جين هوکانسن هوکس
مترجم خیر
ویراستار خیر
مصحح خیر
خطاط خیر
گردآورنده خیر
تاریخ انتشار 1 فروردین 1391
قطع کتاب وزیری
نوع جلد شومیز
نوع چاپ تک رنگ
نوع کاغذ معمولی
شرح CD/DVD خیر
تعداد صفحات 128
نوبت چاپ 1
شابک 13 رقمی 9786001012143

برچسب‌های محصول

برای جدا کردن برچسب‌ها از فاصله استفاده کنید. برای جملات نقل قول تکی (') را به کار ببرید.

  1. برای نظر دادن به این محصول اولین باشید

نظر خودتان را بنویسید

شما به این محصول چه امتیازی می‌دهید؟ *

  1 ستاره 2 ستاره 3 ستاره 4 ستاره 5 ستاره
قیمت
محتوا
به روز بودن
کیفیت تولید