Product was successfully added to your shopping cart.
خبرنامه شماره 2 کتاب فردا
خبرنامه کتاب فردا هر هفته چند عنوان کتاب جذاب و خواندنی را به اعضای خود معرفی می‌کند. ایمیل به درستی نمایش داده نمی‌شود؟
آن را در مرورگرتان مشاهده کنید.
کتابفروشی فردا

خبرنامه کتاب فردا

شماره 2 - خرداد 92

رویدادهای این هفته بر همه ایرانیان مبارک!

هشتمین هفته سال 92 با اتفاقات بسیار مهم و تأثیرگذاری همراه بود. انتخاب آقای روحانی به ریاست جمهوری ایران، پیروزی ایران بر کره جنوبی و صعود به جام جهانی برزیل و شادی مردم رویدادهایی نیست که به این زودی از خاطر مردم برود. ما هم سعی کردیم کتاب‌هایی متناسب با حال و هوای این روزها به شما معرفی کنیم.

همانطور که قول داده بودیم، بهترین نظر ارائه شده در این هفته هم انتخاب شد. برنده آقای مهدی عرب مختاری است برای نظری که در مورد کتاب «غرب‌شناسی علمای شیعه در تجربه ایران معاصر» داده‌اند. کوپن خرید برای ایشان ایمیل شد. امیدواریم هفته آینده شما برنده این جایزه ناقابل باشید.

دموکراسی یا دموقراضه

بالاخره مهدی شجاعی اثر معروف خود را بعد از 4 سال از تاریخ نشر آن به بازار عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داد. شایعاتی در مورد ممنوعیت توزیع کتاب توسط وزارت ارشاد مطرح بود، اما سایت رسمی کتاب نیستان اعلام کرد که این تأخیر صرفاً به تصمیم ناشر بوده است.

نام کتاب طوری انتخاب شده که چالشی پیش روی خواننده قرار دهد. البته دموقراضه در ظاهر از نظر نویسنده هیچ ارتباطی با دموکراسی ندارد. دمو نام فرزندان پادشاهی حاکم بر غربستان بوده به نام ممومل. او 25 فرزند داشت و نام همه آنها را دمو گذاشته بوده با یک پسوند. البته مردم از این پسوندها که عباراتی چون کبیر، اعظم و درخشان بوده استقبال نمی‌کنند و عبارات دیگری را برای آنها بر می‌گزینند. لقبی که مردم برای آخرین فرزند شاه که ناقص‌الخلقه و کور بوده بر می‌گزینند، قراضه بوده است. این می‌شود که دمو قراضه نام آخرین جانشین شاه و البته بدترین ‌آنها می‌شود. ممول وصیت می‌کند که بعد از مرگش، با برگزاری یک انتخابات یکی از فرزندانش جانشین او شوند. هر شاه جدید هم فقط 2 سال می‌تواند حکومت کند و بعد باید دوباره انتخابات برگزار شد.

اینطور می‌شود که دموکراسی بعد از مرگ ممول به غربستان وارد می‌شود. البته مردم بعد از انتخاب فرزندان به مرور متوجه می‌شوند که این حکومت جدید بسیار بدتر از حکومت قبلی است. هر شاه سعی می‌کند در فرصت 2 ساله خود برای کسب بیشترین منافع استفاده کند. پس از پایان حکومت 24 فرزند اول شاه، مردم بر سر دوراهی می‌مانند که یک فرد کور و ناقص‌الخلقه را انتخاب کنند یا یکی از شاهان قبلی که ظلم و دزدی را بر آنها تمام کرده‌اند. در نهایت به دلایلی که در کتاب خواهید خواند دموقراضه حکمرانی را به دست می‌گیرد و داستان واقعی از اینجا شروع می‌شود.

در پایان کتاب، یک فصل به اسنادی اختصاص یافته که پس از نگارش کتاب به دست نویسنده رسیده است. نویسنده معتقد است که اگر این اسناد زودتر به دستش می‌رسید، قطعاً تغییرات اساسی در کتاب ایجاد می‌کرد. فکر می‌کنید این اسناد چه چیزهایی بوده است؟

192 صفحه / چاپ اول / کتاب نیستان / نوشته سید مهدی شجاعی / چاپ 88 / 8000 تومان، با تخفیف 7500 تومان

برای تاریخ می گویم

محسن رفیق دوست چهره شناخته‌شده‌ای در دوران انقلاب و پس از انقلاب اسلامی ایران است. در زمان ورود امام خمینی به کشور، راننده خودرو ایشان بود. پس از انقلاب در دولت اول و دوم میر حسین موسوی وزیر سپاه بود.

بسیاری از اقدامات اولیه برای مدیریت تدارکات انقلاب و آماده سازی بستر ورود امام خمینی به ایران به خصوص در مدرسه رفاه و علوی تهران توسط او انجام شد و جزو افراد اثرگذار و مؤسسین سپاه پاسداران محسوب می‌شود.

در زمان جنگ هشت ساله با عراق، بخش عمده تدارکات جبه و تأمین سلاح بر عهده او بود. سعید علامیان، نویسنده و پژوهشگر این کتاب، در طول 21 جلسه مصاحبه به مدت 48 ساعت و به صورت پرسش و پاسخ، این مطالب را در مورد فعالیت‌های محسن رفیق دوست از سال 1357 تا 1368 جمع آوری و تبدیل به کتاب نموده است. این دوران علاوه بر جنگ شامل رویدادهای مهم بسیاری چون برکناری بنی‌صدر، تشکیل سپاه پاسداران، تلاش برای تولید ادوات پیشرفته نظامی مثل موشک ضد تانک تاو و .... بوده است. حتی به افرادی چون قذافی هم در کتاب اشاره شده و مطالب جالبی در مورد آنها نوشته شده است.

با توجه به نقش پررنگ محسن رفیق دوست در انقلاب اسلامی و جنگ هشت ساله با عراق، خواندن کتاب بسیار جالب خواهد بود. متن کتاب نیز بسیار گیرا و زیبا نوشته شده است.

بخشی از یادداشت محسن رفیق دوست: «حقیر عرض کردم آنچه را می‌دانم می‌گویم و آنچه را نم‌دانم می‌گویم نمی‌دانم و آنچه را می‌دانم و نباید بگویم می‌گویم نمی‌گویم.»

470 صفحه / چاپ دوم / انتشارات سوره مهر / به کوشش سعید علامیان / چاپ 92 / 19900 تومان، با تخفیف 19000 تومان

مجموعه حیوان‌های بامزه (7 جلدی)

هفت جلد کتاب کوچک و دوست داشتنی با قیمت بسیار مناسب برای کودکان صفر تا 3 ساله!

هر کدام از این هفت جلد در مورد یک حیوان خوشگل و زیباست. یک داستان کوتاه چند خطی و تصاویر رنگی و خوب که حتماً خواندن آن برای کودک دلپذیر است.

خانم اردکه، خانم مرغه، آقا گاوه، آقا گوسفنده، خانم گاوه، آقا اسبه، آقا بزی

دوره 7 جلدی، 70 صفحه، رنگی، گلاسه، نوشته زوزا ورباوا، ترجمه علی آشنا / چاپ پنجم، 1391، 5000 تومان

اصول تمرینات شنا- 128 روش در شنا

یادگیری فن شنا از مهارت‌های بسیار ضروری بر هر فردی است و چه فرصتی بهتر از روزهای داغ تابستان!

این کتاب با قیمت باورنکردنی، کیفیت عالی و متن خوب مناسب، راهنمای بسیار خوبی برای یادگیری فن شناست. بعد از آموزش وضعیت بدن و شناوری در آب، تنفس و ضربات پا و حرکت دست توضیح داده شده است. پس از آن چهار شنای اصلی یعنی کرال پشت، کرال سینه، قورباغه و پروانه با تصاویر و توضیحات کافی آموزش داده شده است. در بخش بعدی انواع برگشت‌ها و استارت‌ها نیز پوشش داده شده است.

در مجموع قیمت بسیار مناسب و کیفیت عالی این کتاب آنرا به یک انتخاب خوب برای شما تبدیل کرده است.

295 صفحه / چاپ اول / نشر اطلاعات / نوشته روبن گزمن / ترجمه محسن زروار / چاپ 89 / 2900 تومان

خاطرات پس از مرگ براس کوباس

ماشادو د آسیس، نویسنده قابل برزیلی است که در سال 1839 به دنیا آمد. ماشادو در یک خانواده فقیر به دنیا آمد و اول مادر و بعد پدرش را از دست داد و توسط نامادری بزرگ شد. کتاب خاطرات پس از مرگ از نظر نوع بیان مطلب و راوی داستان با آثار دیگر متفاوت است. نویسنده طوری مطلب را بیان کرده که خواننده احساس می‌کند او پس از مرگ این داستان را نوشته است. یعنی داستان پس از مرگ او آغاز شده و گذشته او را هم در بر می‌گیرد.

«من در ساعت دو بعد از ظهر جمعه‌ای از ماه اوت 1869، در خانه ییلاقی خودم واقع در کاتومبی، جان به جان آفرین تسلیم کردم. مردی بودم شصت و چهار ساله، تنومند، مرفه، مجرد. یازده دوست تا گورستان مشایعتم کردند. فقط یازده نفر؟ درست. نه دعوتی در کار بود و نه اعلانی در روزنامه‌ها، علاوه بر این بارانکی هم نم نم می‌بارید....»

این کتاب به صورت روایت‌های منقطع در 160 قسمت بیان شده و متن جذاب و روانی دارد.

300 صفحه / چاپ 4 / نشر مروارید / نوشته ماشادو دِ آسیس / ترجمه عبدالله کوثری / چاپ 85 / 9500 تومان با تخفیف 9000 تومان