Product was successfully added to your shopping cart.
هفته نامه شماره 5 کتاب فردا
هفته نامه کتاب فردا هر هفته چند عنوان کتاب جذاب و خواندنی را به اعضای خود معرفی می‌کند. ایمیل به درستی نمایش داده نمی‌شود؟
آن را در مرورگرتان مشاهده کنید.
کتابفروشی فردا

هفته نامه کتاب فردا

شماره 5 - تیر 92

ماقال و من قال عماد افروغ و ...

تابستان داغ امسال با رمضان همزمان شده است. ماه روزه داری و نزدیکی بیشتر به معبود بر همگان مبارک باد. ما هم سعی کردیم کتاب‌های جذاب و خواندنی برای این روزهای طولانی و خسته کننده به شما معرفی کنیم.

این هفته در فهرست کتاب‌ها، رمان نداریم، اما موضوعات جدید و جالبی را انتخاب کرده‌ایم. راز اعداد شما را با تاریخچه پیرامون اعداد مقدس در تمدن‌ها و ملل مختلف آشنا می‌کند. شمنیسم در مورد یک آیین قدیمی بجای مانده از شمین است که ارتباط با ارواح و جادوگری و ... در آن مطرح می‌شود. ما قال و من قال شرح گذشته عماد افروغ، چهره شناخته شده روشنفکری است. چهار اثر از اسکاول شین هم نیازی به معرفی بیشتر ندارد؛ 4 روایت در خصوص قانون جذب، اعتماد به نفس و به طور کلی تغییر دیدگاه به زندگی.

دوستانی که در مورد کتاب‌ها نظر می‌دهند دقت کنند که حتماً وارد سایت شده باشند و بعد نظر خود را ثبت کنند چرا که در غیر اینصورت مشخص نیست نظر توسط چه کسی ثبت شده و بدین ترتیب شانس برنده شدن جایزه هفته را از دست می‌دهید.

هدیه بهترین نظر در مورد کتاب‌های این هفته نیز به آقای علیرضا سراجه حسینی برای نظری که در مورد کتاب درباره علم درج کرده بودند تعلق گرفت.

نوای اسرار آمیز

دلباختگی چیست؟ از دلدار چه می دانیم؟

دو مرد رو در رو می کوشند تا پرده از راز دلباختگی بردارند. یکی از آن دو مرد نویسنده ایست برنده جایزه نوبل ادبیات که به دور از انسان ها در جزیره ای دور افتاده زندگی می کند، مرد دیگر خود را روزنامه نگاری معرفی می کند که برای انجام مصاحبه آمده است. چه رابطه مرموزی بین این دو مرد وجود دارد؟

این ملاقات خیلی زود به بازی بی‌رحمانه‌ی موش و گربه‌ای تبدیل می‌شود که هرکدام از شخصیت‌ها با ترفندی اعجازآمیز می‌کوشد تا به حقیقت ماجرا پی برد. یک‌بار دیگر اریک ـ امانوئل ‌اشمیت با سبک شگفت‌انگیز خاص خود هر لحظه خواننده را غافلگیر می‌کند تا از ورای این ماجرای ساده و در عین‌حال حیرت‌انگیز زیر و بم‌های احساسات بشری و رموز دلباختگی را بر ما آشکار کند. از اریک ـ امانوئل اشمیت قبلاً نمایش‌نامهی«خرده جنایت‌های زناشوهری» به چاپ رسیده است.

96 صفحه / چاپ نهم / انتشارات قطره / اریک-امانوئل اشمیت / ترجمه شهلا حائری / چاپ 92 / 5000 تومان، با تخفیف 4700 تومان

چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

چینی‌ها می‌گویند: «کسی که چهره‌ی بشاشی ندارد نباید مغازه باز کند.» در یکی از فیلم‌ها تأثیر لبخند بر موفقیت را دیده‌ایم. نام این فیلم فرانسوی با یک لبخند بود و موریس شوالیه نقش اول آن را بازی می‌کرد. یکی از بازیگران فیلم که خیلی فقیر و درمانده بود از موریس پرسید: «یعنی شرافت هم دردی را دوا نمی‌کند؟»

موریس پاسخ داد: «تا وقتی لبخند بر لب نداشته باشیم، شرافت هم به درد ما نمی‌خورد.» چهره مرد فوراً تغییر کرد و خندان شد...

این کتاب شامل 4 داستان از خانم فلورانس اسکاول شین است که در سال‌های گذشته با همین عنوان توسط ناشران مختلف به چاپ رسیده است. موضوع کتاب حول مسئله اعتماد به نفس، قانون جذب و شیوه زندگی می‌چرخد و در آن داستان‌های مختفی از برخورد نویسنده با افراد مختلف نقل شده است. اینکه در زندگی تفکر مثبت داشته باشید تا انرژی مثبت شما به حل مشکلات کمک کند. تفکر منفی می‌تواند رویدادهای منفی را به شما جذب کند و ...

چهار اثر این کتاب عبارتند از: 1- بازی زندگی و راه و رسم این بازی 2- کلام تو عصای معجزه‌گر توست 3- در پنهان موفقیت 4-نفوذ کلام

351 صفحه / چاپ اول / انتشارات گنج معرفت / فلورانس اسکاول شین / ترجمه لیلا رحمتی / چاپ 88 / 11900 تومان، با تخفیف 10200 تومان

راز اعداد

«هنگامی که به بسیاری از رفتارهای دینی و فرهنگی خود نگاه می‌کنیم، متوجه نقش پررنگ اعداد در آنها می‌شویم؛ نقشی که در قرن حاضر و در دنیای پیشرفته نیز رنگ نباخته است. بسیاری از ما 7 را عددی بسیار مقدس می‌دانیم و از نحوست 13 هراسانیم. اما شاید دوست داشته باشیم بدانیم که آیا این اعداد در فرهنگ‌های دور و نزدیک نیز همین ویژگی‌ها را دارند. کتاب راز اعداد اثر مستشرق شهیر آلمانی، آنه ماری شیمل، به آشنایی ما با نقش برجسته اعداد در فرهنگ‌ها و ادیان کمک می‌کند. خواننده این اثر اطلاعات ارزشمندی را درباره تلقی ملت‌های گوناگون به دست می‌آورد.

این کتاب شامل هفت فصل است که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به "ریشه‌های بحران"، "صد روز نخست"، "بحث بین بازیابی و اصلاح" و "بحران جهان‌گستر" اشاره کرد.

در کتاب به نظام‌های عددی مثل فیثاغورس، غناص و قبالا، عرفان اسلامی، قرون وسطا، خرافات و بازی‌های عددی و مربعات وفقی پرداخت است. در بخش بعدی اعداد مهم مورد بررسی قرار گرفته‌اند: عدد ذات ازلی، قطبیت و تقسیم، مضاعف عدد مقدس 3، کمال و تمامیت، عدد یاوران، عدد صامت، دو برابر 9، حد شمارش در قدیم، کمال و ...

325 صفحه / چاپ پنجم / انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب / آنه ماری شیمل / ترجمه فاطمه توفیقی / چاپ 92 / 9500 تومان، با تخفیف 8900 تومان

شمنیسم- فنون کهن خلسه

شمنیسم پدیده جادویی-دینی رازآلودی است که در تاریخ ادیان جایگاه مهمی به خود اختصاص داده است چرا که سنن، اساطیر، شعائر، آیین‌ها و نمادپردازی‌های آن حاکی از قدمت بسیار زیاد آن دارد و از این جهت برای دین شناسان و محققان که به دنبال فهم و کشف معنای عمیق آیین‌ها و اساطیر دینی هستند فوق‌العاده گرانمایه و ارزشمند است.

شمن، محور اصلی شمنیسم، جادوگر-طبیبی است که به دلیل نقش تلفیقی خود، از جادوگران صرف، ساحران و حکیم ساحران متمایز می‌گردد. هر شمنی جادوگر است ولی خلاف آن صادق نیست. شاخصه اصلی شمن که او را از سایر همتایانش متمایز می‌سازد نقش خلسه آمیز و ماورائی اوست چرا که شمن شدن یا شمن بودن با خلسه معنا می‌یابد و فرد مبتدی یا داوطلب رسالت شمنی یا حتی اشخاصی که به طور موروثی، غیر اختیاری و غیره برای شمن شدن انتخاب می‌شوند تنها زمانی شایستگی انتصاب به این رسالت اسرار آمیز را دارا می‌گردند که سوای از تن دادن به آیین‌های سخت تشرف و موفقیت در مراحل دشوار آن، قادر باشند به حالت خلسه فروبروند.

در خلسه است که شمن برای درمان بیماری‌ها، سرگردانی روح، دزدیده شدن روح یا تسخیر آن و غیره، با ارواح، ارواح یاریگر، ارواح محافظ، خدایان جهان زیرین (جهان مردگان) و خدایان آسمانی ارتباط برقرار می‌کند و از آنها استمداد و مشورت می‌طلبد.

848 صفحه / چاپ سوم / نشر ادیان / نوشته میرچا الیاده / ترجمه محمد کاظم مهاجری / چاپ 92 / 26500 تومان، با تخفیف 24800 تومان

ماقال و من قال (دو جلدی)

عماد افروغ چهره شناخته شده‌ای است. در دوره هفتم مجلس نمایندگی مردم تهران را بر عهده داشت و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نیز بود. پس از آن برای نمایندگی کاندید نشد و ترجیح داد در حوزه کارهای علمی و دانشگاهی فعالیت کند.

مجموعه ما قال و من قال، سرگذشت اتفاقاتی است که از سال 1378 و قبل از نمایندگی او تا اسفند 1391 اتفاق افتاده است. این مجموعه به صورت یک دوره دو جلدی و جلد سوم به بازار عرضه شده است.

کتاب به صورت مجموعه مقالات و گفتگوها و اخبار و رویدادهای منتشر شده در روزنامه‌ها و مجلات و پایگاه‌های اینترنتی معتبر منتشر شده که توالی زمانی در دسته بندی آنها رعایت شده است.

جلد اول و دوم / 1424 صفحه / چاپ اول / انتشارات همشهری / عماد افروغ / چاپ 92 / 32000 تومان، با تخفیف 29800 تومان

این ایمیل برای اعضای کتاب فردا ارسال شده است. اگر نمی خواهید خبرنامه را دریافت کنید به members@fardabook.com ایمیل بزنید.