Product was successfully added to your shopping cart.
هفته نامه شماره 6 کتاب فردا
هفته نامه کتاب فردا هر هفته چند عنوان کتاب جذاب و خواندنی را به اعضای خود معرفی می‌کند. ایمیل به درستی نمایش داده نمی‌شود؟
آن را در مرورگرتان مشاهده کنید.
کتابفروشی فردا

هفته نامه کتاب فردا

شماره 6 - هفته اول مرداد 92

پنج راز که قبل از مرگ باید بدانید و ...

معرفی کتاب‌های خوب، آنهم کتاب‌هایی که حداقل خودمان قبول داشته باشیم ارزش خواندن دارند، سخت‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد!

راستش هر چه جلوتر می‌رویم، یافتن کتاب‌های خوب سخت‌تر هم می‌شود، چون به ترتیب کتاب‌هایی که به نظرمان خوب بوده را معرفی کرده‌ایم و از افرادی که می‌شناخته‌ایم هم پرسیده‌ایم و حالا ما مانده‌ایم و یافتن کتاب‌های خوب جدید!

اگر شما عزیزان کتابی را خوانده‌اید و فکر می‌کنید ارزش معرفی به دوستان دیگر را دارد لطفاً به ما اطلاع دهید تا آنها را معرفی کنیم.

این هفته پنج عنوان که بیشتر حال و هوای داستانی دارند را معرفی کرده‌ایم. البته همه رمان نیستند، ولی جزو کتاب‌هایی هستند که وقتی در دست بگیرید احتمالاً مجبورید تا آخرین صفحه را یک سره مطالعه کنید!

کمی دیرتر

در میان جشن نیمه شعبان، جوانی ناآشنا و غریب، شعاری چالش بر انگیز سر می‌دهد. جمعیت در پاسخ به مداح با صدای بلند فریاد می‌زنند «امام بیا، امام بیا». اما جوان بلند بلند و بدون واهمه می‌گوید: «امام نیا، امام نیا». با اینکه صدای جمعیت چند صد نفری با همراهی مداح و بلندگو و ... بسیار بلندتر از تک نوای اوست، اما کم کم حلقه حلقه مردم اطراف او بهت زده شعار دادن را قطع می‌کنند. در مدت کوتاهی این حلقه بزرگ و بزرگتر شده و کل جمعیت ساکت می‌شوند. حالا مداح مانده و جوان. او هم میکروفن را کنار گذاشته و با سر در گمی خاموش می‌شود. جوان که یک تنه شعار می‌دهد «امام نیا، امام نیا» هم وقتی می‌بیند به تنهایی شعار می‌دهد، ناگهان سکوت می‌کند.

انگیزه او چیست؟ چه کسی او را به این کار ترغیب کرده است؟ هر کسی حرفی می‌زند. مداح، پژوهشگری که در آن جشن حضور دارد، وزیر دولت و ...

عاقبت او چیست؟

267 صفحه / چاپ ششم / کتاب نیستان / سید مهدی شجاعی / چاپ 91 / قیمت 11000 تومان، با تخفیف 9900 تومان

آدمکش کور

آدمکش کور، اثر مارگارت اتوود، در صدر داستان‌های پرمخاطب قرار داشته و در سال 2000 جایزه بوکر را از آن خود کرد. این داستان از دو روایت مجزا تشکیل شده است. در یکی از روایت‌ها دختر و پسر عاشقی را دنبال می کنیم که پسر در حین قرارهای عاشقانه برای دختر یک داستان تخیلی تعریف می کند و در داستان دیگر پیرزنی به اسم ایریس در حال نوشتم شرح زندگی خود و خواهرش لورا می باشد . نهایتا دو داستان به یکدیگر پیوند می خورند .

لورا خواهر کوچک تر دختری عجیب و حساس است و ایریس خواهر بزرگ تر دختری با حس مسئولیت نسبت به خانواده و خواهرش . ایریس برای نجات خانواده باج داده فداکاری کرده و زن مردی ثروتمند و هوس باز می شود ..... اما تنها در پایان داستان است که متوجه می شود باج اصلی چه بوده و چگونه پرداخته شده است ...

655 صفحه / چاپ ششم / انتشارات ققنوس / مارگارت اتوود / ترجمه شهین آسایش / چاپ 91 / 21000 تومان، با تخفیف 19900 تومان

اتود در قرمز لاکی

نخستین داستان شرلوک هولمز و همچنین نخستین کتابی بود که از آرتور کانن دویل منتشر شد.

دو مخلوق او – هولمز، استاد علم استنتاج، و واتسن، دوست باوفای این کارآگاه بزرگ – بلافاصله در نقش خود جا می‌افتند. معمای داستان، و راه حل عاری از خطای هولمز در دل لندن عصر ملکه ویکتوریا، نتیجه اجتناب ناپذیر فاجعه‌ای در غرب آمریکا از کار در می‌آید.

داستان به لحاظ افت و خیز امید و یأس هیجان انگیز است، هر چند بعدها خود هولمز لب به شکایت می‌گشاد که تأثیرش «کم و بیش مثل آن است که بخواهی یک داستان عاشقانه یا یک فرار مخفیانه با معشوق را در قضیه پنجم اقلیدس بگنجانی».

180 صفحه / چاپ چهارم / انتشارات هرمس / سر آرتور کانن دویل / ترجمه مژده دقیقی / چاپ 92 / 6500 تومان، با تخفیف 5900 تومان

پنج راز که قبل از مرگ باید بدانید

صحبت از مردن چندان به ذائقه آدم خوش نمی‌آید، علتش هم مشخص است! اما این کتاب با رویکردی متفاوت به موضوع مردن پرداخت است.

نویسنده که یک کشیک مسیحی و محقق دانشگاهی است، با چند صد نفر که در آستانه مرگ ‌بوده‌اند مصاحبه کرده و آنها را در این کتاب خلاصه کرده.

همه این افراد که به دقت از گروه‌های مختلف و از بین افراد گوناگون انتخاب شده‌اند به شما می‌گویند که در زندگی چه چیزی مهم‌تر است. وقتی زمان مردن فرا می‌رسد، دیگر برای تصمیم‌گیری در مورد شیوه زندگی خیلی دیر شده است. می‌توانید الان بینشی که آن افراد در هنگام مرگ داشته‌اند را درک کنید و در مورد نحوه ادامه زندگی خود تجدید نظر کنید تا هنگام مرگ پشیمان نباشید.

171 صفحه / چاپ اول / انتشارات نص / نوشته جان ایزو / ترجمه مهدی زارع/ علی مفتخر / چاپ 88 / 3000 تومان، با تخفیف 2800 تومان

پیش از آنکه بخوابم

واتسون در رمان خود خواننده را همراه با راوی داستانش گاه به سراب حقیقت راهی می‌کند و در توهم سیرابی از آگاهی، تشنه وا می‌نهد تا حکایت را پی بگیرد و زمانی او را با قهرمان داستانش هم‌داستان می‌کند که لذت جهل از گذشته را به خفت تحمل‌ناپذیر حقیقت زندگی ترجیح دهد هرچند سرانجام، حقیقت پیروز میدان است.

384 صفحه / چاپ اول / نشر آموت / اس جی واتسون / ترجمه شقایق قندهاری / چاپ 92 / 15000 تومان، با تخفیف 13900 تومان

این ایمیل برای اعضای کتاب فردا ارسال شده است. اگر نمی خواهید خبرنامه را دریافت کنید به members@fardabook.com ایمیل بزنید.