Product was successfully added to your shopping cart.
هفته نامه شماره 7 کتاب فردا
هفته نامه کتاب فردا هر هفته چند عنوان کتاب جذاب و خواندنی را به اعضای خود معرفی می‌کند. ایمیل به درستی نمایش داده نمی‌شود؟
آن را در مرورگرتان مشاهده کنید.
کتابفروشی فردا

هفته نامه کتاب فردا

شماره 7 - هفته سوم مرداد 92

عید فطر و جشنوازه ویژه کتاب فردا!

این هفته عید فطر را در پیش داریم و کتاب فردا برای علاقه مندان به کتاب هدیه ویژه در نظر گرفته است. به رسم گذشته برای این عید هم جشنواره‌ ویژه‌ای تدارک دیده شده است!

از جمعه 18 مرداد تا جمعه 25 مرداد کلیه کتاب‌ها با تخفیف ویژه برای همه علاقه‌مندان عرضه شده و امکان خرید با ارسال رایگان نیز وجود دارد. پس از پایان جشنواره از بین خریداران محترمی که سفارش قطعی خود را ثبت کرده‌اند، برای 3 نفر کوپن خرید 70 هزار تومانی صادر خواهد شد.

از بین نظرات بسیار خوب ثبت شده در سیستم این هفته قرعه به نام آقای مهرداد علائی افتاد. ایشان توضیحات کاملی در مورد کتاب تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه ثبت کرده بودند.

قصه‌های شیرین ایرانی – هزار و یک شب

این مجموعه بسیار زیبا و جذاب مجموعه‌ای شامل 24 داستان از داستان‌های کلیله و دمنه را با بیان ساده و متن روان و خوانا گرد هم آوره است. طراحی و متن و چاپ و به طور کلی این مجموعه کتاب‌ها با هدف مخاطب قرار دادن کودکان و نوجوانان آماده شده‌اند و از اینرو از متن و طراحی ساده و روان و زیبایی برخوردارند.

کتاب به صورت دو رنگ و روی کاغذ مرغوب چاپ شده و نوع جلد و صحافی آن متمایز و بسیار زیباست.

اگر نوجوان هستید و یا می‌خواهید برای یک نوجوان هدیه مناسب و ارزشمندی تهیه کنید این کتاب انتخاب بسیار خوبی است. در هر داستان یک تصویر گرافیکی زیبا و متناسب با متن هم وجود دارد.

180 صفحه / چاپ اول / انتشارات سوره مهر / گردآورنده زهرا حیدری / چاپ 91 / 14000 تومان، با تخفیف 13500 تومان

خواب آشفته نفت؛ دکتر مصدق و نهضت ملی ایران

ملي کردن صنعت نفت و فراز و فرود آن يکي از مهم ترين وقايع تاريخي قرن بيستم در ايران است تا آنجا که برخي مورخان نام مشروطه دوم را برآن نهاده اند. با وجود اهميت اين رويداد تاريخي، منابع گسترده قابل ارجاع معتبري درباب آن نگاشته نشده است. محمدعلي موحد گرچه از تعريف خود به عنوان مورخ و تاريخدان ابا دارد، اما يکي از معدود منابع قابل اعتنا درباره اين جنبش ملي را نزديک به يک دهه پيش به رشته تحرير درآورده است.

موحد هم مانند هر تاریخ نگار دیگری از زمینه های تاریخی آغاز می کند و نشان می دهد چگونه درخواست شوروی برای دریافت امتیاز نفت در شمال کشور، ماجرایی را رقم می زند که در نهایت به ملی شدن نفت و بعد به کودتا منتهی می شود اما تفاوت کار او با دیگران، بهره گیری از منابع دسته اولی مانند اسناد وزارت خارجه انگلستان و آمریکا یا مکاتبات داخلی شرکت نفت ایران-انگلیس است. این اسناد در واقع برای نخستین بار توسط موحد مورد استفاده قرار گرفته و پژوهش او را نسبت به دیگر آثار تاریخی درباره حوادث دهه 20 و 30 خورشیدی، مستند و ممتازتر کرده است.

1024 صفحه / چاپ سوم / نشر کارنامه / محمد علی موحد / چاپ 86 / 19000 تومان، با تخفیف 18500 تومان

احمق! ما مرده‌ایم

«من نمی توانم باور کنم. فکر می کنم همه اش خواب می بینم. آخر چه طور ممکن است؟ مگر می شود از دیوارها عبور کرد، یا از آب گذشت و خیس نشد؟! ما تمام این کارها را کردیم، حتی از کوه پرت شدیم و خراشی برنداشتیم.»

احمق! ما مرده‌ایم.»

یک کتاب بسیار کوچک و جیبی شامل مجموعه 26 داستان کوتاه چند خطی از رسول یونان. به گفته نویسنده این داستان‌ها بیشتر در مورد مرگ، عشق و زندگی هستند.

32 صفحه / چاپ چهارم / نشر مشکی / رسول یونان / چاپ 92 / قیمت 2000 تومان، با تخفیف 1900 تومان

اتحادیه‌ی ابلهان

داستان انتشار اتحادیه ی ابلهان نوشته‌ی جان کندی تول داستان غریبی است. جان کندی کتاب را در سی سالگی نوشت و بعد از اینکه هیچ ناشری زیر بار چاپ آن نرفت به زندگی خود پایان داد. مادرش یازده سال تلاش کرد تا بالاخره دانشگاه لوییزیانا راضی به انتشار کتاب شد. کتاب به محض انتشار غوغا به پا کرد و همان سال – 1981 – جایزه‌ی پولیتزر را ربود و پس از آن تبدیل به یک کالت شد.

شاید بتوان مجبوبیت کتاب را با ناطور دشت سلینجر مقایسه کرد. ایگنیشس جی رایلی، قهرمان کتاب، یک دن کیشوت امروزی است که وادار می‌شود از خلوت خود بیرون بیاید و با جامعه‌ای که از آن متنفر است روبه رو شود و به شیوه‌ی دیوانه‌وار خود با آن بستیزد. بسیاری از منتقدان، اتحادیه‌ی ابلهان را بزرگ‌ترین رمان کمدی قرن می‌دانند.

467 صفحه / چاپ پنجم / انتشارات به نگار / جان کندی تول / ترجمه پیمان خاکسار / چاپ 92 / 22000 تومان، با تخفیف 20800 تومان

رضا شاه؛ از تولد تا سلطنت

نویسنده کتاب در مورد آن گفته: خواستم نشان دهم رضاشاه كه يك شخص بي‌سواد بود چگونه توانست كشور بزرگي چون ايران را با آن تمدن درخشان و تاريخ و فرهنگ هزار ساله، به زير فرمان خودش دربياورد و در واقع اين كتاب، داستان مرد بي‌سوادي است كه در همين محله سنگلج تيله‌بازي مي‌كرد!

نيازمند در پاسخ به اين سوال كه اثر وي چه ويژگي‌هايي نسبت به آثار منتشره در اين زمينه دارد، تصريح كرد: به طور مثال يك نفر از اين مورخان راجع به پدر رضاخان چيزي نمي‌دانست. براي اينكه در دوران رضا شاه سخن گفتن از اين مسائل ممنوع بود. كسي نمي‌توانست راجع به فقر اين خانواده و كار و زندگي‌اش حرف بزند. من حتي براي پيدا كردن نام پدر و مادر رضاشاه ناگزير شدم از دخترهايش بپرسم كه متأسفانه هيچ كدام نمي‌دانستند. زماني كه من كار را شروع كردم اشرف و شمس هر دو زنده بودند پسرانش هم هيچ كدام اطلاع نداشتند براي اينكه رضا شاه نمي‌خواست كسي اين مسائل را بداند.

وي در مورد بي طرفي خودش در نقل حوادث اظهار داشت: من در پي اثبات چيزي نبوده‌ام. تنها مي‌خواستم بدانم كه داستان رضاشاه چه بود و چگونه اين خاندان به قدرت رسيد.

818 صفحه / چاپ هفتم / نشر حکایت قلم نوین / دکتر رضا نیازمند / چاپ 1391 / 22000 تومان، با تخفیف 20800 تومان

این ایمیل برای اعضای کتاب فردا ارسال شده است. اگر نمی خواهید خبرنامه را دریافت کنید به members@fardabook.com ایمیل بزنید.