Product was successfully added to your shopping cart.

کلیدهای تربیت کودکان- آمادگی برای زایمان و مراقبت از نوزاد

بازنگری سریع

شیوه برخورد والدین با نوزاد، اساس رابطه و الدین و نوزاد را در دوره زندگی آنها تشکیل می دهد. این کتاب راهنمای مفیدی برای والدین جوان است و به آنها می آموزد تا با رفتار درست و منطبق با نیازهای نوزاد، پیوند عاطفی خوبی با او برقرار کنند و آینده سالمی برای زندگی مشترک خود ایجاد کنند.


آمادگی برای زایمان، ایجاد همبستگی با نوزاد قبل از تولد، تغذیه با شیرخشک یا شیر مادر و نحوه صحیح آن، و نیز نکاتی که در خرید وسایل نوزاد باید مورد توجه قرار گیرد، بخش هایی از این کتاب را به خود اختصاص داده است. همچنین آشنایی با ناراحتی های پوستی عادی در نوزاد و مراقبت های جسمی، آشنایی با قدرت بینایی و شنوایی کودک، علت گریه کودک و واکنش مناسب مادر، توجه به علائم سلامتی و تشخیص نارسائیهای احتمالی نوزاد و درمان سریع آنها، اهمیت نامگذاری با توجه به اصول روانشناسی و ارزش های انسانی، دقت در شناخت روحیه و اخلاق نوزاد و انتخاب روش مناسب برای مراقبت از او، از جمله نکاتی است که از نظر مولف دور نمانده است.


در این کتاب همبستگی و پیوند عاطفی به عنوان بهترین شیوه رفتاری والدین معرفی و روش های ایجاد آن نیز معرفی می شود. جالب است که بدانید ایجاد این همبستگی باید بلافاصله بعد از تولد آغاز شود. هرچند، بعضی افراد بر این باورند که نباید طوری رفتار کرد که کودک لوس شود. این دیدگاه تا چه حد می تواند صحیح باشد؟ نحوه حمل نوزاد چه تاثیری در ایجاد همبستگی عاطفی او با مادر دارد؟ بعضی از مادران بعد از زایمان دچار افسردگی می شوند. چگونه می توان از بروز چنین حالتی جلوگیری کرد؟ این کتاب پاسخگوی شما در این زمینه ها نیز خواهد بود؟


تقریبا همه والدین علاقه دارند کودکانی با استعداد داشته باشند از این رو مولف نکاتی را که رعایت آنها در پرورش استعدادهای کودک موثرند، به والدین پیشنهاد می کند.


موارد خاص مانند نارس بودن نوزاد، فرزند خواندگی، کودک استثنایی، مادر تنها و مراقبت از کودک، نکات ایمنی هنگام مسافرت با نوزاد، بازگشت به کار بعد از زایمان و روابط زناشویی بعد از تولد، تکمیل کننده بحث پیرامون نوزاد است.

دسترسی: اگر در بازار موجود باشد، تهیه و ارسال می شود.

‎18٬000تومان